JAK  FUNGUJE  BEZOBALOVÉ NAKUPOVÁNÍ ?

V ideálním případě si sepíšete nákupní seznam - zatím se nic neliší;o) Pak ale doma posbíráte odpovídající množství nádobek, dóziček, sklenic či pytlíků, naskládáte je do vlastní tašky a hurá k nám na nákup!

To, co si vyberete, vám odsypu či odleju v množství, které potřebujete. Bude-li pro vás něco nové, můžete vyzkoušet klidně jen trošku. Hmotnost vašeho obalu vynulujeme a zaplatíte samozřejmě jen skutečné množství potravin nebo drogerie. V nabídce budou i produkty na kusy, které budou v případě čerstvých potravin nebo kosmetiky ve vratných či dále využitelných obalech anebo budou zkrátka jen tak;o)

Může se stát, že půjdete nepřipraveni náhodou kolem. Anebo budete chtít koupit něco, co jste neměli v plánu, a nemáte obal navíc. Nezoufejte! V těchto případech si vyberete zdarma nějaký obal z naší "obalové banky". Anebo si u nás nějakou pěknou dózičku či pytlík, co vám bude dlouho sloužit, koupíte;o)

Já osobně využívám nejrůznější nádobky, dózy a sklenice s víčky, které mi zbyly po jiných potravinách či drogerii, ale třeba i pevné sáčky od těstovin s lepítky nebo papírové sáčky od mouky apod. Lidé v mém okolí, kteří zatím bezobalovému nakupování nepropadli, přispívají právě alespoň těmito obaly, které už teď pro mě schraňují do budoucí obalové banky a dají jim tak šanci na další a další použití.

Všechno, co děláme poprvé, se může zdát složité, ale od toho jsme tady, abychom vám s tím ochotně a s úsměvem pomohli;o)

CO U NÁS NAKOUPÍTE

Možná si neumíte představit, co vlastně takový bezobalový obchod může nabídnout ...

U nás najdete například: pečivo (i kváskové a low carb), mléčné výrobky i jejich alternativy (ve skleněných či vratných obalech), ovoce a zeleninu, suché potraviny jako rýži, různé obiloviny, těstoviny, luštěniny, mouky a vše pro pečení, snídaňové cereálie, kaše, oříšky a semínka, sušené a lyofilizované ovoce, čokoládu, zdravé dobrůtky pro děti, sušenky, krekry, raw dobroty, čaje, kávu, různá dochucovadla a koření, oleje, octy, zavařeniny, med, paštiky a masové výrobky, vejce, přírodní kosmetiku, stáčenou i sypkou drogerii na váhu, potřeby pro osobní a zubní hygienu, kuchyňské potřeby, svíčky ...

Potraviny budou často v bio kvalitě, drogerie ekologická a kosmetika přírodní. Pomůcky do domácnosti i pro osobní hygienu budou všechny v eko provedení pro opakované používání, aby po nás zůstala co nejmenší stopa.

Co nejvíce se toho snažím zajistit od lokálních dodavatelů z farem či firem v Moravskoslezském kraji, aby za vámi dobroty nemusely cestovat z daleka a byly tak v co nejlepší kondici.

Potraviny i drogerii budeme od dodavatelů odebírat ve vratných nebo velkoobjemových obalech, pro které najdeme další využití.